گفتگوی تلفنی وزیر امور خارجه ایران با همتای سوری‌اش

علی‌اکبر صالحی، وزیر امور خارجه ایران در گفتگوی تلفنی با ولید معلم، وزیر امور خارجه سوریه درباره سرنوشت ایرانیان ربوده شده ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای معلم نیز تاکید کرده است که دولت سوریه "بر اساس مسئولیتی که دارد" تمام تلاش خود را برای آزاد شدن "هر چه سریعتر" افراد ربوده شده ایرانی به کار خواهد بست.

همچنین محمد ابراهیم مصلی، مدیر عامل شرکت احداث و توسعه نیروگاه‌های سیکل ترکیبی مپنا، در نشست خبری اسامی هفت نفر از تکنسین‌ها و کارکنان این شرکت را که در شهر حمص سوریه ربوده شده اند، را اعلام کرد.

آقای مصلی گفت: "سه عرب زبان غیر ایرانی نیز که در نیروگاه جندر سوریه فعالیت می‌کردند نیز همراه این کارکنان ناپدید شده‌اند."

او گفت که از طریق سازمان برق سوریه، به عنوان کارفرمای پروژه و از طریق دستگاه دیپلماسی به دنبال روشن شدن سرنوشت این افراد هستند.

به گفته آقای مصلی، روز سه شنبه ۲۹ آذر ماه پنج نفر شامل یک مهندس و چهار تکنسین برق در مسیر محل اقامتشان به سمت نیروگاه در دست احداث جندر ناپدید شدند و یک روز بعد دو نفر دیگر از کارکنان ایرانی که برای پیگیر وضعیت آنها بوده اند، در این مسیر ناپدید می‌شوند.

مطالب مرتبط