شکایت وزارت ارشاد از دو ناشر منتقد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران از دو ناشر که به روند تعطیلی کتابفروشی ها اعتراض کرده بودند، به دادگاه شکایت کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، یک مقام این وزارتخانه گفت که معاونت امور فرهنگی به علت "روشنگری در افکار عمومی و جلوگیری از نشر اکاذیب" از این ناشران شکایت کرده است.

در این خبر نامی ذکر نشده است، ولی اعلام شده است: "این دو ناشر با طرح موضوع دروغین تعطیلی ۱۰۰ کتابفروشی در تهران در رسانه ها و بازتاب آن در رسانه های بیگانه، اقدام به تشویش اذهان عمومی کرده بودند."

پیشتر خبرگزاری مهر گزارش کرده بود که روز دوشنبه پنجم دی، حسن کیائیان، مدیر نشر چشمه و محمد علی جعفریه، مدیر نشر ثالث، و چند ناشر و مدیر کتابفروشی دیگر در حضور مسئولان شهردای منطقه شش پایتخت ایران به بررسی وضع کنونی بازار کتاب پرداخته بودند.

خبرگزاری مهر از قول آقای کیائیان نقل کرده بود: "ما در خیابان کریم خان زند (یکی از راسته های کتابفروشی تهران) از دو طرف، یکی از طرف مانتوفروشان و دوم از طرف طلافروشان تحت فشار و در منگنه آنها هستیم. اگر شهرداری منطقه بتواند با تمهیداتی کسانی را که از این دو بازار عبور می کنند، به سمت کتابفروشی ها نیز سوق دهد، نتیجه خوبی در پی خواهد داشت."

همچنین محمد علی جعفریه، مدیر نشر ثالث، در این نشست گفته است که تنها در یک سال گذشته یکصد کتابفروشی تعطیل شده و از این بابت ابراز تاسف کرد.