مادر یک زندانی سیاسی "بازداشت و سپس آزاد شد"

فاطمه الوندی، مادر مهدی محمودیان یکی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر، امروز ۱۲ دی‌ماه در دادستانی تهران "بازداشت و سپس آزاد شد."

پیشتر سایت کلمه به نقل از فخرالسادات محتشمی همسر مصطفی تاج زاده در وبسایت شخصی خود نوشته بود که "مادر مهدی محمودیان با حکم دادستانی بازداشت شده است."

در این حال یکی از بستگان نزدیک خانم الوندی به بی بی سی گفته است که "وی جهت رسیدگی به شرایط بد فرزندش در زندان، در دادستانی تهران تحصن کرده بود که این امر به بازداشت موقت او انجامیده اما سپس دادستان تهران با حضور در محل از وی دلجویی کرده و قول مساعدت در رسیدگی به شرایط پسرش را داده است."

به گفته این منبع نزدیک به خانواده محمودیان، "دادستان تهران همچنین از خانم الوندی خواسته است تا دیگر در مورد شرایط فرزندش مصاحبه نکند."

مهدی محمودیان، عضو جبهه مشارکت و از کسانی که در خصوص وقایع بازداشتگاه کهریزک اطلاع رسانی کرد، ۲۵ شهریور ماه سال گذشته در منزل شخصی اش بازداشت شد. او مدتی در زندان اوین بود و پس از آن به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

آقای محمودیان به اتهام اجتماع و تبانی علیه نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است. او در داخل زندان نیز نامه ای درباره وضعیت زندان رجایی شهر کرج و تجاوزهای مکرر در این زندان خطاب به آیت‌الله خامنه ای نوشت.

به گزارش کلمه خانم الوندی، در آخرین مصاحبه‌اش درباره وضعیت فرزندش گفته بود با توجه به شرایط زندان و ناراحتی جسمانی اش می دانم،شرایط خوبی ندارد و نیاز به مرخصی و استراحت کامل دارد تا دوران نقاهت خود را در منزل با آرامش بگذراند. خود دکترها هم گفتند اگر در هوای آزاد نگهداری نشود و در فضای بسته و غیربهداشتی بماند امکان برگشتن آن ناراحتی ها زیاد است.

سایت کلمه نوشته که این زندانی سیاسی به علت شرایط نامساعد زندان بخشی از ریه خود را از دست داده است.