محکومیت ترور احمدی روشن از سوی تعدادی از فعالان ایرانی

بیش از ۲۰۰ نفر از فعالان ایرانی در بیانیه‌ای ترور مصطفی احمدی روشن معاون بازرگانی کارخانه غنی سازی اورانیوم را محکوم کرده‌اند.

این فعالان ایرانی "ضد جنگ" در بیانیه خود نوشته‎‌اند: "ما به عنوان مخالفان فعال جنگ، ترور مصطفی احمدی روشن از مدیران تاسیسات هسته ای نطنز را که در ۲۱ دی ماه در تهران اتفاق افتاد، بمانند هر ترور دیگری، شدیدا محکوم می کنیم. چنین روش‌هایی درت قابل با سیاست‌های رسمی مذاکره وگفتگوست که می‌توانند به نتایج سودمندی بیانجامند و خطر جنگ را کاهش دهند."

آنها تاکید کرده‌اند که "ما معتقدیم جنگ اطلاعاتی با جمهوری اسلامی و اقدامات خرابکارانه که در صورت‌های مختلف از جمله ترور فرماندهان ارشد و کارشناسان و نابودی تاسیسات موشکی و هسته‌ای ایران جریان دارد، حلقه‌ای از زنجیره لطمه‌ها و ضایعه‌هایی است که جمهوری اسلامی با ماجراجویی هسته ای خود به منافع ملی و سرمایه های علمی مردم ایران تحمیل کرده است."

امضا کنندگان این بیانیه در پایان افزوده‌اند که "ما ضمن محکوم کردن این ترور از سوی هر دولت و نیرویی که باشد، از فعالان جامعه مدنی و کنشگران سیاسی دموکراسی خواه می‌خواهیم تا ضمن تاکید بر حق مردم ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی و مرزبندی با بحران سازی هسته ای حکومت، مخالفت خود را با اعمال خشونت و هر گونه ترور ابراز کنند."

آقای احمدی‌روشن صبح روز ۲۱ دی در اثر انفجار یک بمب در منطقه سیدخندان تهران کشته شد. این بمب توسط یک موتورسوار به ماشین آقای احمدی روشن چسبانده شده بود.

مازیار بهاری، حسین باقر زاده، علی افشاری، شهرنوش پارسی پور، حسن شریعتمداری، محمد رضا نیکفر و حسن یوسفی اشکوری از جمله امضا کنندگان این بیانیه هستند.