رقابت کاندیداهای جمهوری خواه در کارولینای جنوبی

طرفداران حزب جمهوری خواه در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا روز شنبه در انتخابات مقدماتی این حزب برای تعیین نامزد ریاست جمهوری شرکت می کنند.

آخرین نظرسنجی ها بیانگر پیشتازی نیوت گینگریچ، از روسای پیشین مجلس نمایندگان آمریکا در رقابت با میت رامنی، فرماندار سابق ایالت ماساچوست است.

آقای رامنی هفته گذشته در انتخابات مقدماتی ایالت نیوهمشایر به پیروزی رسید و تا این هفته در نظرسنجی ها در صدر فهرست چهار کاندیدای باقی مانده در رقابت های نامزدی حزب جمهوری خواه قرار داشت.

تحلیلگران حضور قوی آقای گینگریچ در دو مناظره تلویزیونی که در یک هفته گذشته برگزار شد را علت پیشی گرفتن او از آقای رامنی عنوان می کنند.

این در حالی است که پنجشنبه گذشته، ماریان گینگریچ، همسر سابق آقای گینگریچ او را متهم کردن که خواهان برخورداری از روابط زناشویی بدون قید و شرط بوده است.

کارولینای جنوبی سومین ایالتی است که انتخابات مقدماتی در آن برگزار می شود و نتیجه آن می تواند در تعیین سرنوشت رقابت های جمهوری خواهان مهم باشد.

دو کاندیدای دیگر جمهوری خواه حاضر در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی ران پاول، عضو مجلس نمایندگان و ریک سنتوروم، سناتور سابق هستند.

رقابت های مقدماتی حزب جمهوری خواه با هدف تعیین نامزد این حزب برای رقابت با باراک اوباما در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر برگزار می شود.