انتقاد یک استاد اصولگرای دانشگاه از برخورد با حسین علایی

غلامعلی رجایی٬ از اساتید دانشگاه و نویسندگان اصولگرای ایران، به مسئولان جمهوری اسلامی توصیه کرد تا به جای فشار آوردن بر کسانی چون حسین علایی، محمد نوری‌زاد و مهدی خزعلی، "رفتار خود را اصلاح کنند".

آقای رجایی که از اعضای سابق سپاه پاسداران است، امروز با انتشار یادداشتی در سایت خود تاکید کرده که در سطح جامعه، انتقاد‌هایی از عملکرد آیت الله خامنه ای وجود دارد و مقاله خبرساز آقای علایی "حرف‌های درگوشی را به سطح رسانه‌ها کشیده است".

دو هفته پیش، انتشار مقاله‌ای در روزنامه اطلاعات که انتقاد غیرمستقیم به عملکرد آیت الله خامنه ای تلقی شد، به حملات شدید تعدادی از رسانه های اصولگرا به این فرمانده سابق سپاه و تهاجم عده ای از مدافعان رهبر جمهوری اسلامی به منزل مسکونی او انجامید.

حدود یک هفته بعد از انتشار اظهارات آقای علایی، عماد افروغ، نماینده پیشین مجلس ایران در یک برنامه تلویزیونی به دفاع از فراهم آمدن امکان "استیضاح رهبری" توسط شهروندان سخن گفت که این اظهارات نیز به نوبه خود با واکنش های منفی هواداران رهبر ایران مواجه شد.

غلامعلی رجایی در مطلب امروز خود نوشته است: گیرم که تمام نقد و نتیجه گیری علایی متوجه بعضی مواضع و رفتارهای اخیر رهبری باشد، کجای این کار اشکال دارد؟ کجای این کار خلاف قانون است؟"