آرسنال در زمین خود از منچستریونایتد شکست خورد

گل دیرهنگام دنی ولبک پیروزی ۲-۱ منچستر یونایتد در زمین آرسنال را رقم زد.

در دومین بازی یکشنبه بزرگ لیگ برتر انگلستان، منچستر یونایتد مهمان توپچی‌های لندن بود. آرسنال در حالی به مصاف یونایتد رفت که در بازی رفت با نتیجه تحقیرآمیز ۲-۸ از این تیم شکست خورده بود.

آرسنال در نیمه نخست نمایش خوبی نداشت و بازی تهاجمی منچستریونایتد این تیم را مجبور به دفاع در زمین خود کرده بود. نهایتا حملات یونایتد در وقت‌های تلف شده نیمه اول نتیجه داد. این تیم روی ارسال دقیق گیگز و ضربه سر والنسیا به گل اول خود رسید.

آرسنال نیمه دوم را طوفانی آغاز کرد و چندین فرصت گل زنی را بازیکنان این تیم از دست دادند. افزایش فشار آرسنال روی دروازه یونایتد در دقیقه ۷۱ نتیجه داد. حرکت‌ سریع اوکسلید چمبرلین، بازیکن میانی آرسنال، و پاس دقیق او، فان پرسی را در موقعیت گل زنی قرار داد و ضربه پای چپ او بازی را به تساوی کشاند.

در دقیقه ۷۴ و در حالیکه در نتیجه حرکت‌های سریع چمبرلین آرسنال جریان بازی را در اختیار داشت، آرسن ونگر در یک تصمیم عجیب‌، چمبرلین را از بازی بیرون کشید و آرشاوین را وارد بازی کرد.

این تعویض نه تنها بر قدرت تهاجمی آرسنال نیافزود، بلکه آرشاوین در به ثمر رسیدن گل پیروزی یونایتد در دقیق ۸۱ نیز مقصر بود.

منچستریونایتد با این پیروزی ۵۱ امتیازی شد و فاصله ۳ امتیازی خود با منچستر سیتی صدرنشین را حفظ کرد. آرسنال نیز با ۳۶ امتیاز در رده پنجم باقی ماند.

در دیگر بازی امروز، منچسترسیتی در زمین خود با نتیجه ۳-۲ بر تاتنهام پیروز شد.