غلامرضا مصباحی مقدم:'حیثیت دولت رفته است'

غلامرضا مصباحی مقدم، رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس با اعلام اینکه قیمت ارز باید "شناور مدیریت شده" می‌شد، اما بدون اینکه مدیریت شود، شناور شد گفت: "منفعت ناشی از افزایش قیمت ارز، سود اندکی در برابر خسارتی است که از این ناحیه به دولت وارد می‌شود، حیثیت دولت رفته است."

به گزارش خبرگزاری مهر، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: "کار تولید، واردات و صادرات با این نوسان قیمت ارز متوقف شده است و این آسیب فراوانی به اقتصاد می‌زند. دولت باید هرچه سریع‌تر دست به کار شود. باید قیمت متعادلی را مبنا قرار دهد. دولت باید تکلیف را برای فعالان اقتصادی مشخص کند."

آقای مصباحی مقدم درخصوص اینکه دولت چه برنامه‌ای برای کنترل بازار ارز ارائه کرده است، با اشاره به جلسه‌ای در این خصوص در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با حضور رئیس بانک مرکزی، گفت: "در این جلسه به ما وعده کردند که در حال انجام کارهایی هستند از جمله اینکه برخی خبرها منتشر شد که دولت کارگروه تشکیل داده برای بررسی این مسئله و اقداماتی برای مدیریت بازار ارز انجام خواهد داد."

رئیس کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مجلس همچنین افزود: "دولت باید قوی وارد شود و حتما از عهده اش برمی‌آید. شبیه این اتفاق در سال ۷۴ رخ داد که قیمت دلار ناگهانی افزایش یافت. اما مدیریت کردند و مشکل حل شد. متاسفانه مسئولان ارزی ما طی یکی دو سال اخیر پله پله از نظر مدیریتی پایین آمده اند به عبارت دیگر کار را به اهلش نسپردند."