واکنش اصغر فرهادی به نامزدی فیلمش در دو رشته اسکار

اصغر فرهادی، کارگردان و نویسنده فیلم جدایی نادر از سیمین در واکنش به نامزدی فیلمش در دو بخش اسکار این اتفاق را ارزشمند خواند و گفت که نامزدی جدایی نادر از سیمین در بخش فیلمنامه های تالیفی مراسم این آکادمی برای او ارزشمندتر است.

دست اندرکاران مراسم اسکار سال ۲۰۱۲ روز سه شنبه ۲۴ ژانویه فهرست نهایی نامزدهای قسمت های مختلف این جایزه بزرگ سینمایی را ارائه کردند. هیوگو، ساخته مارتین اسکورسیزی با نامزدی در ۱۱ رشته مختلف در صدر نامزدها قرار گرفت و جدایی نادر از سیمین در دو رشته بهترین فیلمنامه تالیفی و بهترین فیلم خارجی نامزد شد.

آقای فرهادی بعد از اعلام اسامی نامزدها به خبرنگاران گفت که نامزدی در رشته بهترین فیلمنامه تالیفی از این جهت بیشتر برایش اهمیت دارد که او کارش را با نویسندگی آغاز کرده است.

این کارگردان سینمای ایران در پاسخ به این سوال که اگر جایزه اصلی بهترین فیلمنامه را بگیرد چه احساسی خواهد داشت گفت: "این موفقیت تنها برای من نخواهد بود بلکه متعلق به همه کارگردانانی خواهد بود که به زبان‌هایی غیر از انگلیسی فیلم می‌سازند این به معنای آن است که زبان نمی‌تواند مانعی در ارتباط برقرار کردن تماشاگران با فیلم‌ها در دنیای سینما باشد و سینما یک زبان مشترک جهانی است."