دو عکاس ایرانی و افغان در میان برندگان عکس خبر سال

نام ابراهیم نوروزی، عکاس ایرانی و مسعود حسینی، عکاس افغان، درمیان برگزیدگان بهترین عکس‌های خبری سال آکادمی ورلد پرس فوتو سال ۲۰۱۱ دیده می‌شود.

ابراهیم نوروزی، عکاس سایت و روزنامه جام جم برای یک مجموعه عکس با عنوان "اعدام" برنده جایره دوم بخش "موضوعات روز" بهترین عکس‌های خبری سال ۲۰۱۱ شده است.

آقای نوروزی درباره این مجموعه عکس به خبرگزاری ایلنا گفت که این عکس‌ها صحنه‌هایی از اعدام مهدی فرجی معروف به "راننده ارابه مرگ" با اتهام تجاوز و قتل ۵ زن در قزوین و همچنین اعدام محکومان پرونده تجاوز گروهی در خمینی شهر است.

او تاکید کرد: "در این مجموعه عکس توضیح داده بودم که اعدام در ایران در ملاعام جنبه بازدارندگی دارد و جزو مسایل فقهی ما محسوب می‌شود."

مسعود حسینی، عکاس افغان نیز مقام دوم "تک عکس خبری" را کسب کرده است.

عکس آقای حسینی که متعلق به خبرگزاری فرانسه است، یک دختر ۱۲ ساله افغان را نشان می‌دهد که پس از وقوع انفجار در مراسم عاشورا در زیارتگاهی در کابل، در میان اجساد قربانیان و زخمی‌های این حادثه ایستاده و وحشت زده فریاد می‌زند.

"ورلد پرس فوتو" معتبرترین جایزه عکس خبری در جهان است. هر ساله در شهر آمستردام هلند، بهترین عکس‌های خبری سال در زمینه‌های مختلف توسط "آکادمی ورلد پرس فوتو" انتخاب می‌شود.