وزارت علوم ایران از دانشجویان خارج از کشور عذرخواهی کرد

یک مقام وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران به دلیل مشکلات ناشی از محدودیت فروش ارز به قیمت دولتی، از دانشجویان ایرانی که در خارج از این کشور مشغول تحصیل هستند، عذرخواهی کرد.

حسن مسلمی نائینی، معاون بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران به خبرگزاری مهر گفت که در حال حاضر بیش از ۲۲ هزار نفر جهت دریافت معرفی‌نامه دریافت ارز دانشجویی ثبت نام کرده اند و حدود ۱۳ هزار معرفی‌نامه صادر شده است.

به گفته آقای مسلمی نائینی روزانه ۴۰۰ نفر برای دریافت معرفی‌نامه به این وزارتخانه مراجعه می‌کنند و تا مرداد سال ۱۳۹۱ به دانشجویان متقاضی خرید ارز به قیمت دولتی نوبت داده شده است.

او همچنین با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۵۰ نفر "به علت عدم همکاری مناسب بانک‌ها برای تغییر نام بانک یا شعبه بانک" مجددا به این وزارتخانه مراجعه می‌کنند، ابراز امیدواری کرد که مسئولان وزارت علوم بتوانند نامه معرفی دانشجویان را بدون مشخص کردن نام بانک و شعبه آن صادر کنند.

محدودیت فروش ارز به قیمت دولتی و ممنوع بودن خرید و فروش ارز به قیمت آزاد در ایران، برای دانشجویانی که در دانشگاه‌های خارج از این کشور تحصیل می‌کنند و خانواده‌های آنها مشکلات زیادی ایجاد کرده است.