نامه هم‌بندیان سابق سعید ملک‌پور در حمایت از او

۵۱ نفر از همبندی‌های سابق سعید ملک‌پور، زندانی محکوم به اعدام، در نامه‌ای اعلام کردند که اتهامات وارد به آقای ملک پور "در خور شخصیت او نیست و اعترافات او زیر شکنجه گرفته شده است."

این افراد از زندانیان سابق زندان اوین هستند.

سعید ملک‌پور با اتهاماتی از جمله "تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، توهین به مقدسات، توهین به رهبری و فساد فی الارض" مواجه است.

در ادامه نامه این ۵۱ نفر آمده است:"سعید بارها و بارها در نزد ما گفته است که اعترافات او تحت شکنجه و فشارهای روحی و روانی و انفرادی‌های طویل المدت بوده و آثار شکنجه هنوز بر بدن او باقی است."

آقای ملک‌پور که قبلا در کانادا زندگی می کرد، سال ۱۳۸۷ برای دیدار خانواده‌اش به ایران سفر کرد اما بازداشت شد و از آن زمان تاکنون در زندان اوین به سر می‌برد.

به گفته مقامات قضایی ایران وی از متهمان پرونده موسوم به "مضلین ۲" مربوط به جرائم رایانه‌ای است.

روابط عمومی دیوان عالی کشور در ایران نهم بهمن ماه اعلام کرد که حکم اعدام آقای ملک‌‌پور را تایید کرده است.

قاضی مقیسه، قاضی پرونده سعید ملک‌پور، نخستین بار در پائیز سال ۱۳۸۹ او را به "اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق طراحی سایت های مستهجن، توهین به مقدسات، توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهور، ارتباط با گروه‌های معاند نظام، و فساد فی الارض"، به اعدام محکوم کرد و این حکم به تایید دادگاه تجدید نظر نیز رسید. این حکم در خرداد ماه سال جاری در دیوان عالی کشور نقض شده بود که بعدا تایید شد.