'لغو مجوز نخستین بانک الکترونیکی در ایران'

در حالیکه منابع خبری در ایران از لغو مجوز بانک الکترونیکی آرین توسط شورای پول و اعتبار خبر داده‌اند، حسن زعفرانی، مدیرعامل این بانک به خبرگزاری ایسنا گفته است که این خبر به او ابلاغ نشده است.

هادی قوامی، عضو شورای پول و اعتبار روز دوشنبه ۲۲ اسفند، ۱۲ مارس به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا گفت که در آخرین جلسه این شورا تصمیم گرفته شد که مجوز بانک آرین لغو شود.

آقای رغفرانی، مدیرعامل این بانک با اشاره به اینکه دو سال است سرمایه این بانک در اختیار بانک مرکزی است، گفت كه پس از ابلاغ رسمی لغو مجوز، كميته قضايی بانک تشكيل و موضوع را دنبال خواهد. كرد.

بانک آرين نخستين بانک الكترونيكی و بدون شعبه در ایران است، كه نزدیک به یک سال از صدور مجوز و پذيره نويسی آن می گذرد و در حال حاضر نزدیک به سه هزار سهامدار دارد.

فضل الله معظمی، عضو شورای عالی بورس نیز در گفت و گو با خبرگزاری فارس به "بلاتکلیفی" وضعیت این بانک مجازی و سهامداران آن اشاره کرد و گفت که در روند تاسیس این بانک تمام مراحل حقوقی به درستی انجام شده و مانعی برای شروع کار این بانک وجود ندارد.

به گفته آقای معظمی در شرایطی که بانک مرکزی مجوز این بانک را صادر کرده است و حتی سهام آن وارد بازار بورس شده است "منطق حکم می کند که کار راه اندازی این بانک به سرانجام برسد ."