واکنش‌ها به پیامک 'انصراف از دریافت یارانه‌ها' در ایران

خبرگزاری‌های ایران از واکنش "تعداد زیادی" از شهروندانی خبر داده‌اند که در روزهای اخیر پیامکی از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها به دستشان رسیده که در آن از آنها خواسته شده است تا از دریافت یارانه انصراف دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس، در این پیامک‌ها از طرف سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها خطاب به سرپرست خانواده‌ها آمده است که "نظر به تمکن مالی"، برای انصراف از دریافت یارانه‌ها به سامانه اعلام حساب خانوار مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش‌ها، برخی از دریافت‌کنندگان این پیامک‌ها از اینکه "متمکن" نامیده شده‌اند و در این پیامک اشاره‌ای به داوطلبانه بودن انصراف از دریافت یارانه نشده است، ابراز نگرانی کرده‌اند.

از سوی دیگر خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا)، از قول "یک منبع آگاه" در سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اعلام کرد: "هرچند اطلاعات افراد دریافت‌کننده یارانه از مراکز آماری دریافت شده است، اما اشتباهاتی هم در این خصوص صورت گرفته که برخی افراد دریافت‌کننده پیامک نباید نگران باشند."

او تاکید کرده است که این پیامک‌ها به منظور انصراف داوطلبانه بوده است.

پیش‌تر، محمدرضا فرزین، دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها به تلویزیون دولتی ایران گفته بود که شهروندانی که در دو دهک پردرآمد جامعه قرار دارند، با اجرای مرحله دوم اجرای طرح هدفمندسازی یارانه‌ها، یارانه نقدی دریافت نخواهند کرد.