تهدید به استیضاح وزیر رفاه در صورت انتصاب سعید مرتضوی

الیاس نادران، نماینده اصولگرای منتقد دولت در مجلس ایران امروز چهارشنبه ۲۴ اسفند با اشاره به احتمال انتصاب سعید مرتضوی به ریاست سازمان تامین اجتماعی، گفت که اگر این انتصاب صورت بگیرد، طرح استیضاح وزیر رفاه روز ۱۵ فرودین به مجلس ارائه خواهد شد.

تعدادی از نمایندگان مجلس روز دوشنبه ۱۵ اسفند در تذکری که در جلسه علنی مجلس خوانده شد، با اشاره به اخباری حاکی از انتصاب آقای مرتضوی به سمت جدید، وی را فاقد هرگونه تخصص و تجربه مرتبط با تامین اجتماعی دانسته بودند.

آقای نادران در جلسه علنی امروز مجلس گفت: "ما شنیده ایم که علی رغم این تذکر، [عبدالرضا شيخ الاسلامی، وزیر رفاه و تامین اجتماعی] در نظر دارند که امروز آقای مرتضوی را منصوب کنند. به همین دلیل طرح استیضاح وزیر رفاه را آماده کردیم، اما رئیس مجلس به ما توصیه کردند که فعلا دست نگه داریم."

سعید مرتضوی که در حال حاضر ریاست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به عهده دارد، در زمان انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ دادستان تهران بود، اما در پی عملکرد خبرساز خود در جریان اعتراضات انتخاباتی، از این سمت برکنار شد و از قوه قضائیه به دولت رفت.

او در حوادث بعد از انتخابات، از سوی کمیسیون ویژه مجلس به عنوان صادر کننده دستور انتقال بازداشت شدگان روز ۱۸ تیر به بازداشتگاه کهریزک معرفی شده بود اما، غلامحسین محسنی اژه ای دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضائیه حدود یک ماه پیش از نقض قرار تعقیب سعید مرتضوی دادستان سابق تهران توسط دستگاه قضایی خبر داد.

اخیرا گزارش تأیید نشده ای در مورد تفهیم اتهام به آقای مرتضوی در پرونده بازداشتگاه کهریزک منتشر شده است.