وبسایت تازه 'بریتانیا برای ایرانیان'

وزارت امور خارجه بریتانیا با هدف ایجاد امکان برقراری ارتباط و گفتگوی مستقیم با ایرانی ها، یک وبسایت تازه به نام بریتانیا برای ایرانیان راه اندازی کرده است.

در این وبسایت که در آستانه عید سال نوی ایرانی راه اندازی شده است، پیام ویدیویی ویلیام هیگ، وزیر امور خارجه بریتانیا به ایرانی ها منتشر شده است.

آقای هیگ در این پیام ضمن تبریک عید نوروز، هدف از راه‌اندازی این وبسایت را آشنایی مردم ایران با زندگی و فرهنگ در بریتانیا و ارتباط میان بریتانیا و ایران عنوان کرده است.

وزیر امور خارجه بریتانیا همچنین گفته که از دیگر اهداف راه اندازی این سایت توضیح سیاست‌های بریتانیا در قبال ایران در موضوعاتی مانند حقوق بشر، برنامه هسته‌ای و تحولات در دیگر نقاط خاور میانه است.

سفارت بریتانیا و اقامتگاه دیپلمات های بریتانیایی در باغ قلهک تهران روز سه شنبه ۲۹ نوامبر گذشته هدف حمله هواداران حکومت ایران که خود را دانشجو معرفی می‌کردند، قرار گرفت، اما مقام‌های دولت بریتانیا، حکومت ایران را مسئول این حملات دانستند.

در پی این حمله، بریتانیا دیپلمات های خود را از ایران فراخواند و دیپلمات های ایرانی را از لندن اخراج کرد.

در حال حاضر، دو کشور ارتباط دیپلماتیک مستقیم با یکدیگر ندارند. اما هر دو تاکید دارند که روابط دیپلماتیک خود را قطع نکرده اند و به همین دلیل هم دفتر حافظ منافع در این دو کشور راه اندازی نکرده اند.