استقبال آیپک از قطع ارتباط سویفت با ایران

کمیته روابط عمومی آمریکا و اسرائیل، آیپک، با صدور بیانیه ای از اقدام اتحادیه اروپا و اتحادیه جهانی انتقالات مالی بین بانکی، سویفت، از قطع ارتباط با بانک های تحریم شده ایرانی استقبال کرد.

آیپک که بزرگ ترین لابی طرفدار اسرائیل در آمریکاست، در بیانیه خود از دولت و کنگره ایالات متحده برای متقاعد کردن اتحادیه اروپا و سویفت برای قطع مبادلات مالی با بانک های ایرانی تقدیر کرده است.

این بیانیه می افزاید اقدام صورت گرفته باید با برداشتن قدم های بعدی برای افزایش فشار بر حکومت ایران برای تغییر مسیر کامل شود.

آیپک همچنین از مجلس سنا خواسته است هر چه زودتر طرح تحریم های جدید علیه ایران را که به وسیله سناتورهای دموکرات و جمهوری خواه تهیه شده، تصویب کند و خواهان اعمال قاطعانه تحریم بانک مرکزی ایران به وسیله دولت ایالات متحده شده است.

طرح جدید سنا که به وسیله سناتور دموکرات تیم جانسون و سناتور جمهوری خواه ریچارد شلبی تهیه شده و ناقضان حقوق بشر را در ایران هدف می گیرد.

سویفت شبکه اصلی پیام رسانی مالی بین بانک های جهان است. این اتحادیه اعلام کرده است که از شنبه، ۱۷ مارس ارائه خدمات به بانک های تحریم شده ایرانی را متوقف می کند.