پلیس فتا از بازداشت انتشار دهندگان عکس هنرپیشه‌ها خبر داد

یک مقام پلیس ایران اعلام کرد که گردانندگان سایتی که عکس‌های خصوصی هنرپیشه‌ها را در اینترنت منتشر می‌کرده، شناسایی و بازداشت شده‌اند.

سرهنگ مهدی کاکوان، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات (فتا) استان البرز به خبرگزاری فارس گفت: "کارشناسان این سازمان طی رصد مجازی با سایتی مواجه شدند که اقدام به انتشار تصاویر خصوصی بازیگران سینما کرده بود."

او گفت که افرادی که در رابطه با این سایت شناسایی و دستگیر شدند "اعتراف" کرده اند که این اقدام را به سفارش صاحب یک سایت اینترنتی انجام داده اند و بر اساس این اعترافات صاحب این سایت، که نامی از او برده نشده است، بازداشت شده است.

این مقام پلیس ایران همچنین اعلام کرد که انتشار تصاویر و اطلاعات خصوصی دیگران در فضای مجازی جرم است و پلیس فتا با مدیران سایت‌هایی که این تصاویر یا مطالب را منتشر کنند، "برخورد قاطع و قانونی" خواهد داشت.

به نوشته سایت پلیس فتا، "ایجاد امنیت برای فعالیت‌های علمی، اقتصادی، اجتماعی و حفاظت از هویت دینی، مراقبت از فضای تولید و تبادل اطلاعات برای پیشگیری از تبدیل شدن فضای مجازی به محلی برای انجام عملیات غیرقانونی و جلوگیری از تعرض به ارزش‌ها و هنجارهای جامعه" از وظایف این واحد پلیس است.