پانزده نفر 'در ارتباط با ترور روحانی سنی' بازداشت شدند

وزارت اطلاعات ایران با صدور اطلاعیه ای در روز پنجشنبه، ۲۴ فروردین (۲۲ آوریل)، اعلام کرد که "تا کنون پانزده تن از عوامل ترور شهید مصطفی جنگی زهی" امام جمعه راسک، از توابع شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان را بازداشت کرده هر چند هنوز جزئیاتی در مورد نحوه ارتباط این پانزده نفر با این ترور و احتمال بازداشت افراد دیگری در این ارتباط انتشار نداده است.

در بهمن ماه سال گذشته گزارش شد که راکبان مسلح دو موتور سوار اتومبیل حامل مولوی جنگی زهی را که عازم محل سکونت خود بود به گلوله بستند و پس از قتل او، ازمحل گریختند.

اگرچه انگیزه این ترور مشخص نشد و هیچ گروهی مسئولیت آن را برعهده نگرفت، اما برخی از رسانه های دولتی در ایران گفتند که قتل مولوی جنگی زهی به دلیل اظهاراتش در محکومیت گروه جندالله و ابراز شادمانی از اعدام عبدالمالک ریگی، رهبر این گروه، و یا انتقاد از وهابیون بوده است.

وزارت اطلاعات در اطلاعیه خود ضمن "هشدار جدی به عوامل پشت پرده" این ترور و اینکه "هرگز نقش هیچیک از اضلاع خبیث این جنایت را از یاد نخواهد برد و در موقعیت مناسب به اقدام مقتضی خواهد پرداخت" گفته است که "با هرگونه سناریویی برای فریب افکار عمومی و غائله آفرینی برخورد خواهد کرد."