'حضور خاتمی در انتخابات زمینه‌ساز بازگشت اصلاح‌طلبان'

محمدرضا خباز، نماینده مجلس ایران، در مصاحبه با خبرگزاری مهر، ضمن انتقاد از عملکرد اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸، از ضرورت بازسازی این جریان تا پیش از دور بعدی انتخابات ریاست‌جمهوری گفته است.

آقای خباز گفته است که شرکت محمد خاتمی، رییس‌جمهور پیشین ایران، در انتخابات "بابی جدید" را برای حضور سیاسی جریان اصلاح‌طلب گشوده است.

اشاره او به شرکت بحث‌برانگیز آقای خاتمی در انتخابات مجلس نهم شورای اسلامی است که با استقبال محتاطانه محافظه‌کاران حاکم روبه‌رو شد. این در حالی است که بخشی از مخالفان آن را در تضاد با شرایط مطروحه وی برای حضور اصلاح‌طلبان در انتخابات می‌دانستند.

محمدرضا خباز گفت: "اگر خاتمی در محوریت جریان اصلاح‌طلبی قرار گیرد می توانیم خودمان را برای انتخابات آینده بازسازی کنیم و با کاندیدای حداقلی وارد رقابت برای ریاست جمهوری ۹۲ شویم".

آقای خباز، که عضو حزب اعتماد ملی است، نسبت به فعالیت دوباره این حزب ابراز ناامیدی کرد و گفت: "دبیر کل آن حق فعالیت سیاسی ندارد".

دبیر کل حزب اعتماد ملی، مهدی کروبی، نامزد پیشین انتخابات سال ۸۸ ریاست‌جمهوری ایران است که از بیش از یک سال قبل در بازداشت خانگی به سر می‌برد.