توزیع سالانه ۳۰۰ میلیون نسخه فیلم غیر مجاز در ایران

رئیس اتحادیه ویدئو رسانه ایران در همایش حمایت از آثار فرهنگی و هنری گفت که سالانه در این کشور بیش از ۳۰۰ میلیون نسخه فیلم غیر مجاز توزیع می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، حمیدرضا نوروزی، رئیس اتحادیه ویدئو رسانه گفت: "این در حالیست که به طور متوسط سالانه ۱۱۰ فیلم در کشور ساخته می شود و ۴۰۰ فیلم خارجی با تیراژی حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون نسخه در شبکه پخش خانگی عرضه می شود".

فیلم هایی که در ایران به صورت غیر مجاز توزیع می شوند عمدتا فیلم های خارجی هستند که به علت ضوابط نمایش در ایران قابل نمایش نیستند و یا فیلم های ایرانی هستند که پس از ساخت توقیف شده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد هم در این همایش گفت: "در گذشته اقداماتی برای جلوگیری از توزیع غیرمجاز فیلم های سینمایی انجام می شد، اما این اقدامات کافی نبود و فیلم های سینمایی که بعضا با سرمایه گذاری یک تا دو میلیلاردی ساخته می شدند با توزیع غیرمجاز ضرر‌های جبران‌ناپذیری به تهیه‌کنندگانشان وارد می‌ شد."

آقای حسینی در ادامه گفت که بحث تکثیر غیرقانونی در موسیقی، انواع انیمشن ها، بازی های یارانه ای، نرم افزارهای مختلف و اسباب بازی و حتی مد و لباس هم گسترده شده است.