احمدی نژاد لایحه بودجه را ابلاغ کرد

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران با ابلاغ لایحه بودجه سال ۱۳۹۱ به دستگاه های اجرایی کشور، از مجلس به خاطر تغییراتی که در این لایحه به عمل آورده است، انتقاد کرد.

آقای احمدی نژاد در نامه ای که برای ابلاغ لایحه بودجه نوشته آورده است: "تغییرات وسیعی که از سوی مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه به عمل آمده، موجب استحاله آن شده و عملاً لایحه مذکور به طرح نمایندگان تبدیل گردیده است."

وی افزوده است: "با توجه به مخالفت بندهایی از آن قانون با قانون اساسی، وجود تبعیض، اثر تورم‌زا و فزاینده معوقات بانکی در برخی از مفاد قانون مذکور و جهت‌گیری ایجاد محدودیت برای دولت و مخالفت با قوانین دائمی، لازم است تدبیر کافی در اجرا لحاظ شود تا از بروز مشکلات و آسیب به اقتصاد کشور اجتناب شود."

پیشتر، برخی منابع با توجه به تاخیر محمود احمدی نژاد در ابلاغ لایحه بودجه خبر داده بودند که دولت با مصوبه مجلس موافق نیست و در نظر دارد آن را به هیات حل اختلاف قوا ارجاع دهد. اما امروز صبح، دفتر رئیس جمهور این موضوع را تکذیب کرد.

هفته گذشته، مجلس لایحه بودجه سال ۱۳۹۱ را با افزایش حجم بودجه تصویب کرد و این در حالی بود که براساس بودجه دو دوازدهم مصوب مجلس، منابع مالی دولت تنها تا پایان اردیبهشت جوابگوی هزینه های دولتی بود.