صادق لاریجانی: اگر سپاهیان تخلف کرده باشند، ربطی به سپاه ندارد

صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه ایران گفت: "اگر در سپاه کسانی تخلف کرده باشند، ربطی به خود سپاه ندارد. کما این که در خود مجلس یا قوه قضاییه و دولت نیز امکان تخلف وجود دارد."

این اظهارات، جدیدترین واکنش به اظهارات سه روز پیش علی مطهری نماینده تهران محسوب می شود که با "مشهود دانستن" دخالت سپاه پاسداران در تعداد زیادی از حوزه های انتخابات مجلس نهم، گفته بود بسیاری از کاندیداها وجود چنین دخالتی را تایید می‌کنند.

قبل از صادق لاریجانی، حمید رسایی دیگر نماینده تهران در مجلس نیز، در واکنشی مشابه، با رد اتهام دخالت سپاه در انتخابات گفته بود: "اگر در گوشه و کناری کسی اقدامی کرده این مربوط به کل سپاه پاسداران نمی شود".

تاکنون بسیاری از محافظه کاران و از جمله سرتیپ رمضان شریف، مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران، سخنان علی مطهری را تکذیب کرده اند و سرتیپ شریف اظهار داشته است که سپاه حق پیگرد حقوقی اظهارات این نماینده مجلس را برای خود محفوظ می داند.

در پاسخ، علی مطهری با تاکید بر دخالت "بعضی فرماندهان سپاه در انتخابات"، به این فرماندهان هشدار داده که "اگر اصرار کنند و به این رفتار خود ادامه بدهند،" نام آنها را اعلام خواهد کرد.