جمع‌‌آوری توله شیرها و توله خرس‌های سرگردان در مشهد

خبرگزاری های ایرانی گزارش هایی از سرگردانی چند توله شیر و توله خرس در در بلوار وکیل‌آباد مشهد و صید آنها توسط سازمان آتش نشانی شهرداری مشهد منتشر کرده اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حسین جعفری، مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از جمع آوری چهار قلاده توله شیر و دو قلاده توله خرس از بلوار وکیل آباد، حوالی بلوار پیروزی مشهد خبر داده است.

به گفته او در پی دریافت گزارشی مبنی بر مشاهده دو حیوان وحشی در خیابان صارمی در بلوار پیروزی، "تیم نجات عملیات ویژه به محل اعزام شد و دو توله خرس را مشاهده کرد و آنها را به ایستگاه انتقال دادند تا به اداره محیط زیست تحویل داده شود، کمتر از یک ساعت بعد، دوباره ستاد فرماندهی به ایستگاه ۲۵ اطلاع داد که مجددا بچه شیری مشاهده شده است. وقتی تیم نجات به محل می‌رسند، مشاهده می کنند که سه توله شیر کنار دیوار پناه گرفته‌اند که این حیوانات نیز به ایستگاه انتقال پیدا می‌کنند. کمتر از یک ربع مجددا یک توله شیر دیگر در خیابان صارمی مشاهده می‌شود که به ایستگاه انتقال پیدا می‌کند."

حسین آقامیری، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان خراسان‌رضوی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس با تایید این خبر گفته است که "به دلیل حضور در یک ماموریت کاری"، پیگیری دلایل سرگردانی این حیوانات را به "یگان حفاظت اداره‌‌کل" واگذار کرده است.

دی ماه سال گذشته نیز اخباری مبنی بر سرگردانی چند توله شیر، گرگ، کرکس و میمون در تهران و چند شهر دیگر منتشر شده بود.