شهریه دانشگاه آزاد تا 'پانزده درصد افزایش می‌یابد'

فرهاد دانشجو، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرده که وزارتخانه های علوم و بهداشت و درمان اجازه افزایش شهریه این دانشگاه را به میزان ۱۵ درصد داده اند و این موضوع اواخر تیر ماه بررسی می شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان - ایسنا، آقای دانشجو تاکید کرده که شهریه دانشگاه آزاد در مناطق مختلف متغیر می شود.

افزایش میزان شهریه دانشگاه آزاد در جلسه هیات امنا مطرح خواهد شد که قرار است در اواخر تیر ماه برگزار شود.

بحث افزایش شهریه دانشگاه آزاد در حالی انجام می شود که محمود احمدی نژاد از ابتدای دوره اول ریاست جمهوری اش با انتقاد از شیوه های مدیریتی در دانشگاه آزاد از جمله میزان شهریه های آن، در صدد تغییر دادن عبدالله جاسبی رئیس پیشین دانشگاه آزاد بود.

برخی از منتقدان او انگیزه این تغییر را ادامه رقابت با اکبر هاشمی رفسنجانی از مهمترین موسسان دانشگاه آزاد می دانند که رقیب آقای احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۴ بود.

بعد از کشمکش طولانی سرانجام فرهاد دانشجو اواخر سال گذشته خورشیدی جانشین آقای جاسبی شد که از ابتدای تاسیس دانشگاه آزاد ریاست آن را بر عهده داشت.

دانشگاه آزاد اسلامی دو سال پس از انقلاب فرهنگی ایران که منجر به تعطیلی موقت دانشگاه ها شد، تاسیس شد.

این دانشگاه در اردیبهشت سال ۱۳۶۱ به پیشنهاد اکبر هاشمی رفسنجانی و با حمایت آیت الله روح‌الله خمینی شکل گرفت و اکنون یکی از بزرگترین مراکز آموزش عالی در ایران است.

به گفته عبدالله جاسبی رئیس پیشین دانشگاه آزاد، این دانشگاه در حال حاضر ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار دانشجو، ۴میلیون فارغ التحصیل، ۴۳۱ واحد آموزشی، ۳۰ هزار عضو هیات علمی، بیش از ۳۰ هزار پرسنل تمام وقت و ۶۰۰ مدرسه با ۶۰ هزار دانش‌آموز دارد.