صادق لاریجانی: پرونده فساد بزرگ اقتصادی مفتوح است

به روز شده:  12:25 گرينويچ - چهارشنبه 01 اوت 2012 - 11 مرداد 1391

صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه گفته است که "پرونده فساد بزرگ اقتصادی" همچنان مفتوح است و به جرایم دیگر متهمان این پرونده "به نوبت رسیدگی خواهد شد".

آقای لاریجانی با ذکر اینکه آرای بدوی مربوط به ۳۹ نفر از متهمان پرونده اختلاس در بانک صادرات به زودی به آنان ابلاغ می‌شود، تاکید کرد: "قوه قضاییه در ادامه رسیدگی به این پرونده نیز با صلابت و اقتدار به پیش خواهد رفت."

قوه قضاییه ایران کلیک دو روز پیش اعلام کرده بود که از میان این ۳۹ متهم، قاضی دادگاه ۴ نفر را به اعدام، ۲ نفر را به حبس ابد و بقیه را به تحمل حبس‌های ۲۵ سال، ۲۰ سال، ۱۰ سال و پایین‌تر محکوم کرده است.

در طول جلسات محاکمه متهمان، نماینده دادستان و چند نفر از محاکمه شوندگان اسامی تعدادی از مسئولان دولتی و بانکی را به عنوان افراد درگیر در پرونده اختلاس مطرح کردند، اما تاکنون خبری از رسیدگی به اتهامات این مسئولان منتشر نشده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.