مقام ایرانی 'احیای سیستم توزیع کوپنی' را تکذیب کرد

به روز شده:  10:20 گرينويچ - سه شنبه 14 اوت 2012 - 24 مرداد 1391

به گزارش خبرگزاری ایرنا، حسن مرادی، سرپرست معاونت وزارت صنعت، بازرگانی و تجارت ایران، این گزارش ها را که دولت در نظر دارد بار دیگر سیستم توزیع کوپنی را به اجرا بگذارد تکذیب کرده و گفته است: "طرح موضوعاتی چون بازگشت به سیستم کوپنی غیرکارشناسی و غیرمنطقی است."

در پی افزایش شدید بهای برخی مواد غذایی در هفته های اخیر، گزارش هایی انتشار یافته بود حاکی از اینکه دولت در نظر دارد بار دیگر به روش توزیع طی هشت سال جنگ با عراق بازگردد و اقلام اساسی را از طریق کوپن در اختیار مردم قرار دهد.

آقای مرادی گفته است که وزارت صنعت، معدن و تجارت "اختیاری" برای اجرا مجدد سیستم کوپنی ندارد و افزوده است که تشکیلات ستاد بسیج اقتصادی در حال تسویه است و بازگشت به صدور کوپن امکانپذیر نیست.

همزمان با تشدید تحریم های تجاری و مالی جمهوری اسلامی به دلیل خودداری از اجرای قطعنامه های سازمان ملل راجع به برنامه های هسته ای، ایران با بحران ناشی از کمبود برخی کالاها و تورم شدید قیمت ها مواجه شده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.