عفو و تخفیف مجازات تعدادی از 'محکومان امنیتی' در ایران

به روز شده:  12:26 گرينويچ - چهارشنبه 15 اوت 2012 - 25 مرداد 1391

خبرگزاری ایسنا به نقل از عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران گزارش کرده که یکصد و سی تن از "محکومان جرایم امنیتی" به مناسبت عید فطر، از سوی آیت الله خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، عفو شده اند.

آقای جعفری دولت آبادی گفته است که "عفو این دسته از محکومان براساس تقاضای عفو ارائه شده و نیز ابراز ندامت و پشیمانی از جرائم ارتکابی توسط آنان صورت گرفته است."

دادستان تهران افزوده است که نود تن از کسانی که مشمول عفو شده اند در حال گذراندن دوره محکومیت خود هستند که با بخشودگی بقیه دوران حبس، آزاد می شوند و مجازات برخی دیگر از "محکومان جرایم امنیتی" هم تخفیف یافته است.

در ایران، متهمان به فعالیت سیاسی و رسانه ای مخالف حکومت نیز معمولا به اتهام اقدامات مغایر امنیت یا تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی محاکمه و محکوم می شوند و مقامات دولتی و قضایی وجود زندانی سیاسی را نفی می کنند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.