حمله دزدان دریایی به دو کشتی تجاری ایران دفع شد

به روز شده:  14:00 گرينويچ - شنبه 18 اوت 2012 - 28 مرداد 1391

دریادار دوم محمود موسوی، معاون عملیات نیروی دریایی ارتش ایران گفته است که حمله دزدان دریایی به دو فروند کشتی تجاری ایرانی در منطقه باب المندب در خلیج عدن بوسیله تکاوران نیروی دریایی ایران دفع شده است.

آقای موسوی روز شنبه ۲۸ مرداد (۱۸ اوت) گفت: "دو فروند کشتی تجاری ایران در موقعیت‌های ۱۵ و ۲۶ مایلی شمال غربی راس باب المندب به ترتیب مورد تهاجم ۲۰ و ۳۰ فروند قایق تندرو دزدان دریایی قرار گرفتند که با اجرای آتش به موقع و پر حجم تکاوران نیروی دریایی از محدوده متواری شدند."

به گفته آقای موسوی ارزش تقریبی محموله‌های این دو کشتی میلیون‌ها دلار برآورد شده است و آنها در حال حاضر در ادامه مسیرشان هستند.

ماه مارس گذشته، مقامات ناتو اعلام کرده بودند که فعالیت دزدان دریایی سومالی در خلیج عدن بیشتر شده است اما افزایش گشتزنی گاردهای ساحلی و مسلح شدن کشتی‌های تجاری باعث شده است که آنها کمتر از گذشته موفق شوند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.