درخواست دولت: تهرانی‌ها به سفر بروند

به روز شده:  15:02 گرينويچ - شنبه 18 اوت 2012 - 28 مرداد 1391

منوچهر جهانیان، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران، از صدور دستور تازه‌ای به استان‌های همجوار تهران برای ارائه "خدمات مضاعف" به گردشگران در طول تعطیلات پنج روزه شهر تهران خبر داد.

آقای جهانیان روز شنبه ۲۸ مرداد (۱۸ اوت) به خبرگزاری فارس گفت که این دستورالعمل با توجه به تعطیلی ۵ روزه پایتخت به مناسبت اجلاس سران غیر متعهدها در تهران و پایان ماه رمضان و آغاز دور دوم سفرهای تابستانی صادر شده است.

به نظر می‌رسد دولت ایران ترجیح می‌دهد که با رفتن تهرانی‌ها به سفر و خلوت کردن شهر، شرایط برای برگزاری اجلاس سران عدم تعهد در این شهر برای دولت آسان‌تر شود.

دولت اعلام کرده بود که کلیه اداره‌ها و سازمان‌های دولتی در شهر تهران بین روزهای هفتم تا یازدهم شهریور ماه سال جاری به مناسبت برگزاری اجلاس جنبش عدم تعهد تعطیل هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، تعدادی از شعب بانک‌ها در شهر تهران باید در این روزها به صورت کشیک به مراجعه کنندگان خدمات ارائه دهند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.