آیت الله خامنه ای: اسرائیل غده سرطانی و رژیم جعلی است

به روز شده:  19:30 گرينويچ - 19 اوت 2012 - 29 مرداد 1391

آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی با هشدار در مورد به حاشیه رانده شدن "موضوع فلسطین و قدس"، اسرائیل را "غده سرطانی صهیونیستی" و یک "رژیم جعلی" توصیف کرد.

آقای خامنه ای در دیدار مسئولان حکومت ایران با وی به مناسبت عید فطر، همچنین خواستار "سرپیچی" ملت های مسلمان از "اراده قدرت‌های بزرگ و در رأس آنها امریکا" شد.

وی در اظهار نظری جداگانه، در خطبه های نماز عید فطر در تهران با اشاره به "تحولات اخیر" در کشورهای اسلامی گفت که این تحولات مسیر آینده دنیای اسلام را تعیین می کند و با "همین آهنگ" ادامه خواهد یافت.

رهبر ایران افزود که در راهپیمایی روز قدس امسال "ملت‌های مسلمان بیشتری به ویژه در کشورهای بیدار شده اسلامی، به میدان دفاع از فلسطین آمدند" و ابراز امیدواری کرد که "این جریان ادامه داشته باشد".

در جمهوری اسلامی ایران، آخرین جمعه ماه رمضان "روز قدس" نامگذاری شده و همزمان، در این کشور و برخی کشورهای دیگر تظاهراتی در اعتراض به اسرائیل برگزار می شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.