هشدار در مورد احتمال نابودی تالاب گاوخونی

به روز شده:  15:39 گرينويچ - 19 اوت 2012 - 29 مرداد 1391

علی اصغر محمدی فاضل معاون امور طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست ایران در مورد احتمال نابودی تالاب گاوخونی هشدار داده است.

آقای محمدی فاضل گفت: "اگر مانع برداشت‌های غیر قانونی از کانال‌های آب منتهی به تالاب گاو خونی نشویم یک فرایند بلند مدتی کلید می‌خورد که در آن به طور کلی شاهد نابودی همیشگی این تالاب خواهیم بود."

تالاب گاوخونی، تالابی است در استان اصفهان که رودخانه زاینده‌رود به آن می‌ریزد و در سال‌های اخیر به علت پایین آمدن میزان بارندگی و کاهش آب این رودخانه، دچار کم آبی شدید شده است.

معاون سازمان حفاظت از محیط زیست در اظهارات امروز خود وضعیت تالاب گاوخونی را در حد وضعیت دریاچه ارومیه بحرانی دانسته و از مسئولان خواسته است برای حل این مشکل تلاش جدی انجام دهند.

دریاچه ارومیه، دومین دریاچه بزرگ آب‌شور دنیاست که در سال های اخیر، خشک شدن بخشی زیادی از سطح آن واکنش‌های فراوان دوستداران محیط زیست را به دنبال داشته است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.