کشته شدن ۱۰۷ نفر در جاده های ایران طی ۴ روز گذشته

به روز شده:  12:47 گرينويچ - 19 اوت 2012 - 29 مرداد 1391

رضا سلبی رئیس مرکز فرماندهی و کنترل ترافیک پلیس ایران گفت که از چهارشنبه تا شنبه گذشته ۱۰۷ نفر در سوانح رانندگی جاده‌های کشور کشته و ۸۹۱ نفر دیگر مجروح شده اند.

سرهنگ سلبی با تاکید بر اینکه در این مدت مجموعا ۶۴۵ تصادف منجر به جرح و فوت رخ داده اظهار داشت: "تنها در روز شنبه ۲۶ فقره تصادف فوتی با ۳۴ کشته و ۱۳۴ فقره تصادف جرحی با ۲۱۶ مجروح در جاده‌های کشور به وقوع پیوسته است."

در ایران امروز و فردا به مناسبت عید فطر تعطیل است و به همین علت بسیاری از خانواده های ایرانی با استفاده از تعطیلات پایان هفته گذشته و آغاز هفته جاری عازم مسافرت شده اند.

به گزارش خبرگزاری ها، امروز هم تردد در جاده های ایران بیش از حد معمول است و پیش بینی می شود که این وضعیت تا فردا شب ادامه داشته باشد.

ایران دارای یکی از بالاترین آمار سوانح جاده ای در جهان است و بسیاری از کارشناسان فرسوده بودن خودروها، کیفیت نامناسب برخی از جاده های بین شهری و کم توجهی رانندگان به مقررات راهنمایی و رانندگی را از جمله عوامل بروز سوانح جاده ای در این کشور می دانند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.