'برخی از وزارتخانه‌های ادغامی ایران باید دوباره جدا شوند'

به روز شده:  17:11 گرينويچ - دوشنبه 20 اوت 2012 - 30 مرداد 1391

یک نماینده مجلس ایران می گوید که برخی از وزارتخانه های ادغامی مانند مسکن و راه و شهرسازی باید مجددا جداسازی شوند.

ابراهیم نکو، عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس ایران در گفت و گو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفته است: "مجلس هشتم با توجه به مقتضیات زمان خود با ادغام برخی وزارتخانه‌ها همچون راه و شهرسازی موافقت کرد که اکنون نیاز به بازنگری در این تصمیم به چشم می‌خورد."

به گفته آقای نکو "زمانی که این وزارتخانه در دو بخش متفاوت کارهایش را دنبال می کرد بهتر می توانست مطالبات مردم را پاسخ دهد از این رو به نفع کشور و مردم است که مجددا این وزارتخانه به حالت قبلی باز گردد."

سال گذشته ماجرای ادغام تعدادی از وزارتخانه ها به محور جدل بین مجلس و دولت تبدیل شد و در حالیکه نمایندگان مجلس نحوه ادغام را غیرقانونی می دانستند، دولت بر قانونی و نهایی بودن تصمیم خود تاکید داشته است.

در نهایت و براساس مصوبه دولت، وزارتخانه صنایع و معادن در وزارت بازرگانی، وزارت نفت در وزارت نیرو، وزارت رفاه و تامین اجتماعی در وزارت کار و وزارت مسکن و شهرسازی در وزارت راه و ترابری ادغام شدند.

در آن زمان هدف اصلی ادغام وزارتخانه ها کوچک کردن دولت عنوان شد اما آمار نشان می دهد با وجود تغییرات چند باره در ساختار دولت به دلیل گرایش شدید به دولتی کردن کارها طی سال های بعد از انقلاب، دولت به طرز کم سابقه ای حجیم شده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.