ثبت سی هزار طلاق در ایران در سه ماهه اول سالجاری

به روز شده:  14:13 گرينويچ - سه شنبه 21 اوت 2012 - 31 مرداد 1391

مدیر کل دفتر اطلاعات آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال ایران از ثبت ۱۰۳ ازدواج و ۱۶ طلاق در هر ساعت طی سه ماهه اول سال جاری در کشور خبر داد.

علی اکبر محزون در گفتگو با خبرگزاری مهر گفت: "بر اساس آمارها و اطلاعات بدست آمده در سه ماهه اول سال جاری، ۲۲۴ هزار و ۵۲ مورد ازدواج و همچنین طی این مدت ۳۴ هزار و ۷۵۹ مورد واقعه طلاق به ثبت رسیده است."

آقای محزون افزود: استانهای البرز، تهران و خراسان رضوی دارای بیشترین و استانهای سیستان و بلوچستان، ایلام و یزد دارای کمترین نرخ ثبت طلاق بوده اند.

بسیاری از کارشناسان در ایران دلایلی چون عدم شناخت کافی زوج ها از یکدیگر، دخالت خانواده، توقعات نامعقول دو طرف از هم، عدم وفاداری، اعتیاد، مشکلات عاطفی، مشکلات اقتصادی، کوتاه بودن مدت آشنایی، تفاوت راه های آشنایی دو طرف و از همه بیشتر مشکلات جنسی را به عنوان عوامل مهم افزایش آمار طلاق بر شمرده اند.

پیش از این بعضی از مقام های قضایی گفته بودند که ۱۵ درصد از طلاق های صورت گرفته ناشی از وجود یک هزار و ۴۰۰ شبکه ماهواره ای فارسی زبان از جمله شبکه تلویزیونی "فارسی وان" است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.