نمایندگان ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی مذاکره می کنند

به روز شده:  05:24 گرينويچ - چهارشنبه 22 اوت 2012 - 01 شهریور 1391

واحد مرکزی خبر گزارش کرده که نمایندگان آژانس بین المللی انرزی اتمی و ایران در روز جمعه، ۲۴ اوت، در مقر آژانس در وین دیدار و به منظور حل مسائیل مربوط به برنامه هسته ای ایران با یکدیگر گفتگو می کنند.

در این گزارش، به نقل از خبرگزاری فرانسه آمده است که هرمان ناکارتس، رئیس بازرسان، و رافائل گروسی، معاون مدیرکل آژانس، در این مذاکرات شرکت خواهند داشت.

انتظار می رود پرونده هسته ای ایران از جمله موضوعات در دستور کار اجلاس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی باشد که در ماه سپتامبر آینده در وین برگزار خواهد شد.

شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی و شورای امنیت سازمان ملل با صدور قطعنامه هایی طی چند سال اخیر، از ایران خواسته اند در مورد برنامه های اتمی خود "شفافیت" کامل به خرج دهد و بخشی از این برنامه ها را تا زمان جلب اطمینان بین المللی نسبت به غیرنظامی بودن آنها، به حالت تعلیق درآورد.

جمهوری اسلامی این قطعنامه ها را غیرقانونی دانسته و نپذیرفته و به همین دلیل، یک رشته تحریم های بین المللی و تحریم های یکجانبه علیه ایران به اجرا درآمده است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.