آرمسترانگ تمامی عناوین قهرمانی خود را از دست داد

به روز شده:  02:12 گرينويچ - شنبه 25 اوت 2012 - 04 شهریور 1391

آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا تمامی عناوین قهرمانی لنس آرمسترانگ دوچرخه سوار مشهور جهان را از او سلب کرد.

این عناوین شامل هفت بار قهرمانی در مسابقات معتبر در تور دو فرانس و محرومیت دائمی از شرکت در مسابقات دوچرخه سواری است.

آمسترانگ آمریکایی پیش از صدور رای دادگاه گفته بود که از حضور پی در پی در دادگاه های مختلف خسته شده و دیگر قصد ندارد از خود در برابر اتهامات دفاع کند.

با وجود رای آژانس مبارزه با دوپینگ آمریکا، هنوز فدراسیون جهانی دوچرخه سواری که متولی اصلی این ورزش در مجامع بین المللی است باید نظر خود را در مورد آقای آرمسترانگ اعلام کند.

آمسترانگ علاوه بر کسب قهرمانی های متعدد در عرصه جهانی، به خاطر مبارزه و فائق آمدن بر سرطان در زندگی شخصی اش و فعالیت های خیریه ای که انجام می دهد، دارای شهرتی جهانی است.

او از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۰۵ همواره قهرمان مسابقات دوچرخه سواری تور دو فرانس بوده که هر ساله در فرانسه برگزار می شود.

آقای آرمسترانگ درباره علت دفاع نکردن از خود گفته: "پیش خودم گفتم اگر می توانستم در شرایط منصفانه و مرجعی عادلانه حضور پیدا کنم و به همه این اتهامات پاسخ دهم حتما اینکار را می کردم."

او که موفق شد بر سرطان پروستات فائق آید، گفته که حالا می تواند بیشتر بر فعالیت های خیریه ای که در ارتباط با سرطان راه اندازی کرده، تمرکز کند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.