'رئیس کشور' کره شمالی عازم اجلاس تهران شد

به روز شده:  10:36 گرينويچ - سه شنبه 28 اوت 2012 - 07 شهریور 1391

به گزارش خبرگزاری دولتی کره شمالی، کیم یونگ نام، صدر هیات رئیسه مجمع عالی خلق جمهوری دموکراتیک خلق کره، در راس هیاتی از مقامات ارشد دولتی برای شرکت در اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها عازم تهران شده است.

براساس این گزارش، در مراسم بدرقه آقای کیم، که سمت او را معادل ریاست جمهوری تشریفاتی کره شمالی توصیف کرده اند، تعدادی از مقامات کره ای و مرتضی مرادیان، سفیر جمهوری اسلامی ایران نیز در فرودگاه حضور داشتند.

هفته گذشته، برخی منابع خبری از سفر "رهبر کره شمالی" به تهران خبر دادند و گفتند که کیم جونگ اون، عازم ایران خواهد شد اما این خبر بعدا تکذیب شد.

آخرین فردی که در حکومت کمونیستی کره شمالی عنوان "رئیس جمهوری" داشت، کیم ایل سونگ، رهبر اسبق و پدر بزرگ کیم جونگ اون بود که در سال ۱۹۹۴ درگذشت و مقامات کره ای تصمیم گرفتند به احترام او، از کاربرد این عنوان برای شخص دیگری خودداری کنند.

حکومت کره شمالی دارای روابط دوستانه ای با جمهوری اسلامی است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.