محمود عباس وارد تهران شد

به روز شده:  13:39 گرينويچ - چهارشنبه 29 اوت 2012 - 08 شهریور 1391

به گزارش خبرگزاری مهر، روز چهارشنبه، ٨ شهریور (٢٩ اوت) محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی، برای حضور در اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد وارد تهران شده و وزیر دادگستری جمهوری اسلامی از او استقبال کرده است.

این نخستین سفر یکی از رئیسان تشکیلات خودگردان فلسطینی به تهران از زمان امضای توافق صلح فلسطینیان و اسرائیل در اوایل دهه ١٩٩٠ است.

تشکیلات خودگردان فلسطینی موجودیت اسرائیل را به رسمیت می شناسد و از مذاکره برای حل اختلاف فلسطینیان و اسرائیل حمایت می کند اما جمهوری اسلامی حامی گروه های مخالف صلح خاورمیانه از جمله جنبش اسلامگرای حماس است.

پیشتر، گزارش شده بود که جمهوری اسلامی از اسماعیل هنیه، نخست وزیر دولت حماس در غزه برای شرکت در اجلاس تهران دعوت کرده اما مقامات ایران بعدا این خبر را تکذیب کردند و آقای هنیه نیز گفت که دعوت ایران برای حضور در این اجلاس را نپذیرفته است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.