امام جمعه مشهد: تهاجم فلج کننده استکبار آغاز شده است

به روز شده:  16:10 گرينويچ - 02 سپتامبر 2012 - 12 شهریور 1391

احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد و عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: "استکبار جهانی در همه عرصه‌ها تهاجم فلج‌کننده را علیه انقلاب اسلامی شروع کرده است."

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای علم الهدی افزود: "موقعیت اجتماعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خطیرتر از موقعیت‌های گذشته است."

اگرچه در خبر ایسنا توضیح بیشتری در مورد دلایل هشدار امام جمعه مشهد در مورد وضعیت کشور به چشم نمی خورد، اما در ماه های گذشته تعدادی از مقام های حکومت به ابراز نگرانی در مورد تاثیرات فشارهای بین المللی بر سر برنامه هسته ای ایران پرداخته اند.

یک هفته پیش نیز محمد جعفر اسدی، معاون بازرسی قرارگاه خاتم الانبیای ستاد کل نیروهای مسلح ایران، گفته بود که جمهوری اسلامی با شرایط "شعب ابی‌طالب" (مکانی که در ابتدای پیدایش اسلام، مسلمانان در آنجا تحت فشار شدید اقتصادی قرار گرفتند) رو به رو است.

چند ماه پیش از آن، محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی هم، با تاکید بر ضرورت در نظر گرفتن راهکارهایی برای مقابله با تحریم های اقتصادی وضع شده از سوی غرب علیه ایران گفته بود: "باید جامعه را به نحوی اداره کنیم که بتوانیم دو سال خود را حفظ کنیم، گویا در شعب ابی‌طالب گرفتار شده ایم."

این اظهارات با واکنش آیت الله خامنه ای رهبر ایران مواجه شد که بدون نام بردن از رئیس بانک مرکزی، کسانی که وضعیت کشور را با شعب ابی‌طالب مشابه می دانند را "روسیاه و بد محاسبه گر" نامید.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.