فرمانده سپاه خواستار آمادگی نیروها برای جنگ نرم شد

به روز شده:  14:42 گرينويچ - 02 سپتامبر 2012 - 12 شهریور 1391

محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران ایران با تاکید بر اهمیت "جنگ نرم" در ایران، از "نیروهای حوزوی و دانشگاهی و افراد صاحب فکر" خواست "برای جنگ آماده باشند".

به گزارش خبرگزاری مهر، سرلشکر جعفری با گلایه از اینکه "جنگ نرم امروز به خوبی احساس نمی شود" تاکید کرده است: "هنگامی که این جنگ حس نشود، نیروها برای مقابله و مبارزه با آن بسیج نمی‌شوند".

خبرگزاری فارس در گزارش خود از اظهارات فرمانده سپاه، به نقل از وی آورده که جنگ نرم، مانند جنگ سخت نیست که در آن "همه دستورات مشخص است و از بالا به یگان‌ها ابلاغ می‌شود" و افزوده است: "ما به جهت اینکه به روند قبلی عادت داریم و در سیستم چارچوب مند عمل کرده‌ایم با این آفت مواجه هستیم."

در اظهارات مسئولان حکومتی ایران، جنگ سخت برای اشاره به رویارویی نظامی با دشمنان حکومت و جنگ نرم به رویارویی تبلیغاتی و سیاسی با این دشمنان گفته می شود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.