انتقاد شورای همکاری خلیج فارس از سوریه و ایران

به روز شده:  22:52 گرينويچ - 02 سپتامبر 2012 - 12 شهریور 1391

کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس روز یکشنبه حکومت سوریه را به خاطر استقرار سلاح های سنگین علیه غیرنظامیان به باد حمله گرفتند و از ایران خواستند در امور داخلی آنها دخالت نکند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه شش عضو شورای همکاری خلیج فارس در دیداری در شهر جده همچنین جامعه جهانی را ترغیب کردند "برای حفاظت ای غیرنظامیان سوریه مسئولیت پذیر باشند و تدابیری اتخاذ کنند".

شورای همکاری خلیج فارس در بیانیه ای "ادامه قتل عام به دلیل سرکشی رژیم (سوریه) در استفاده از سلاح های سنگین، از جمله هواپیماها و تانک ها" را محکوم کرد.

این کشورها همچنین از ایران خواستند از "دخالت" در امور داخلی آنها خودداری کند.

آنها به حادثه ای در هنگام گشایش اجلاس جنبش غیرمتعهدها در تهران که طی آن یک مترجم رسمی کلمه "سوریه" در سخنرانی محمد مرسی رئیس جمهوری مصر را به "بحرین" برگردانده بود اشاره کردند.

آنها از ایران خواستند "به این گونه اعمال پایان دهد و از زور استفاده نکند یا حتی تهدید به این کار نکند."

عزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان رادیو تلویزیون ایران با دفاع از عملکرد این سازمان در پوشش نشست سران غیرمتعهدها در تهران، ترجمه نادرست سخنان رئیس جمهور مصر در تلویزیون ایران را "اشتباه لفظی" مترجم خوانده است.

محمد مرسی در آن سخنرانی به شدت از حکومت سوریه به خاطر برخورد با مخالفان انتقاد کرد.

حکومت بشار اسد متحد نزدیک ایران است.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.