توقیف ۲۸ میلیارد تومان اموال بیمه ایران با شکایت متروی تهران

به روز شده:  12:09 گرينويچ - دوشنبه 03 سپتامبر 2012 - 13 شهریور 1391

علی محمد قلی‌ها، مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران گفته است: "۲۸ میلیارد تومان از اموال بیمه ایران به دلیل تاخیر در پرداخت خسارات بیمه ایستگاههای آبگرفته مترو در جریان سیلاب تهران توقیف شد."

خبرگزاری فارس به نقل از آقای قلی‌ها گفته است که به دنبال حادثه سیلاب و آبگرفتگی نیمه غربی خط ۴ مترو تهران، بیمه ایران بارها به بهانه های مختلف از پرداخت خسارات وارده به مترو سربازده است.

به گفته مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران، براساس قرارداد بین مترو و شرکت بیمه ایران، این شرکت مکلف به پرداخت ۱۰۰ درصد خسارات وارده بود، حال آن که با توجه به گذشت ۵ ماه از این حادثه،تا کنون از پرداخت خسارات خودداری کرده است.

آقای قلی‌ها، افزوده درپی شکایت قضایی مترو از شرکت بیمه ایران براساس حکم قضایی اموال بیمه ایران در بانک تجارت توقیف شد.

براساس این گزارش، ۲۱ میلیارد تومان خسارت تعیین شده از سوی شرکت بیمه بود و ۷ میلیارد تومان دیگر بابت خسارت دیرکرد تعیین شده است.

بارندگی شدید ۲۷ فروردین ماه تهران که سازمان هواشناسی آن را در ۵۰ سال اخیر بی سابقه توصیف کرد، موجب شکسته شدن دیواره کانال رود کن در کنار خط متروی تهران-کرج در غرب تهران و آب گرفتگی شدید بخش هایی از شبکه متروی تهران شد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.