وزیر اطلاع رسانی سوریه: مرسی تفاوتی با مبارک ندارد

به روز شده:  09:22 گرينويچ - سه شنبه 04 سپتامبر 2012 - 14 شهریور 1391

عمران الزعبی، وزیر اطلاع رسانی سوریه با انتقاد از اظهارات محمد مرسی، رئیس جمهوری مصر، علیه حکومت سوریه در اجلاس سران غیرمتعهدها در تهران، گفته است: "متاسفانه پس از برکناری حسنی مبارک، مرسی جای او را گرفته و هیچ فرقی بین او و مبارک وجود ندارد."

آقای الزعبی که در یک نشست خبری سخن می گفت، اظهار داشت که "دولت انقلابی مصر" در جهت لغو پیمان صلح با اسرائیل، قظع فروش گاز به آن کشور و کمک به فلسطینیان در نوار غزه اقدامی نکرده است و اظهارات آقای مرسی در باره فقدان مشروعیت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه را مردود دانست.

این مقام سوری، رئیس جمهوری مصر و رهبران کشورهای ترکیه، عربستان سعودی و قطر را به حمایت از مخالفان حکومت سوریه متهم کرد و آنان را مسئول خونریزی در سوریه دانست.

وی گفت که برای موفقیت ماموریت اخضر ابراهیمی، نماینده جدید سازمان ملل و اتحادیه عرب در امور سوریه، لازم است که مخالفان حکومت سوریه خلع سلاح شوند و از آنها حمایتی به عمل نیاید.

مخالفان بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه، گفته اند که وی واحدهای ارتش را به مقابله تظاهرات کنندگان فرستاد و مخالفان برای حمایت از معترضان در برابر ارتش، مسلح شدند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.