دولت بریتانیا ترمیم می شود

به روز شده:  06:16 گرينويچ - سه شنبه 04 سپتامبر 2012 - 14 شهریور 1391

قرار است دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز سه شنبه، ١٣ شهریور (٤ سپتامبر)، به منظور "بهبود کارآیی" دولت، تغییراتی در سمت های وزارتی را اعلام کند اما، به گفته ناظران، انتظار نمی رود در سطح کابینه تحولات عمده ای صورت گیرد و ترمیم دولت به جابجایی و تغییرات عمدتا به سطح وزیران جزء محدود خواهد شد.

در تشکیلات سیاسی بریتانیا، علاوه بر وزیران عضو کابینه که در راس وزارتخانه های مهم قرار دارند، دولت شامل تعداد قابل توجهی "وزرای جزء" است که اداره بخش های مختلف در وزارتخانه ها به آنان سپرده شده و عملا معاونان وزیر محسوب می شوند.

نخست وزیر و تمامی وزیران عضو کابینه و وزرای جزء از میان نمایندگان حزب حاکم یا احزاب ائتلافی تشکیل دهنده دولت در پارلمان برگزیده می شوند و علاوه بر تصدی مقام دولتی، موظف به ایقای وظایف پارلمانی خود هم هستند.

دولت ائتلافی به رهبری دیوید کامرون در ماه مه سال ٢٠١٠ با عضویت حزب محافظه کار، شریک اصلی، و حزب لیبرال دموکرات تشکیل شد و برخی ناظران هدف از ترمیم دولت را تلاش برای رفع مشکلات بین شرکای ائتلاف هم دانسته اند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.