قضات تحقیق برای نبش قبر عرفات به رام الله می‌روند

به روز شده:  04:45 گرينويچ - چهارشنبه 05 سپتامبر 2012 - 15 شهریور 1391

قضات فرانسوی مامور تحقیق پیرامون این موضوع که یاسر عرفات، رهبر سابق فلسطینیان، ممکن است در اثر مسمومیت به قتل رسیده باشد، در ادامه تحقیقات خود در نظر دارند به رام الله، مرکز تشکیلات خودگردان فلسطینی و محل آرامگاه عرفات، سفر کنند.

یاسر عرفات در سال ٢٠٠٤ در سن هفتاد و پنج سالگی در بیمارستانی در فرانسه درگذشت و ظاهرا بدون کالبد شکافی، در رام الله به خاک سپرده شد اما بعدها، نظریه های مختلفی در مورد علت احتمالی مرگ او، از جمله ابتلای به برخی بیماری ها یا مسمومیت با مواد رادیو اکتیو، مطرح شد.

ماه گذشته، کارشناسان سوئیسی گفتند که آثاری از یک ماده شیمیایی رادیواکتیو را در لباس های یاسر عرفات تشخیص داده اند و در پی اعلام این نظر، تحقیقات جنایی در مورد مرگ او به جریان افتاد.

سهی عرفات، بیوه رهبر فقید فلسطینیان، گفته است که قضات تحقیق در نظر دارند به نبش قبر و نمونه برداری از جسد او مبادرت کنند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.