دفتر رئیس جمهوری کاندیداتوری مشایی را تکذیب کرد

به روز شده:  04:39 گرينويچ - پنج شنبه 06 سپتامبر 2012 - 16 شهریور 1391

دفتر رئیس جمهوری ایران با انتشار یک اطلاعیه "فوری" اخبار مربوط به کاندیداتوری اسفندیار رحیم مشایی، رئیس این دفتر برای انتخابات ریاست جمهوری دوره بعدی را "کذب محض" خوانده است.

در این اطلاعیه آمده است که "در پی انتشار اخباری منسوب به جناب آقای مشایی مبنی بر اعلام کاندیداتوری ایشان برای انتخابات ریاست جمهوری، ضمن تکذیب جدی خبر مذکور، اشعار می دارد که جناب آقای مشایی هیچگاه و در هیج محفل خصوصی یا عمومی در این موضوع صحبت نکرده است."

این اطلاعیه انتشار جنین اخباری را "یک طراحی سازمان یافته برای تخریب ایشان و شخص ریاست جمهوری" دانسته و با تاکید بر پیگیری قضایی "دروغ پردازی مذکور" گفته است که این شایعات بخشی از "تلاش نافرجام و شکست خورده ای [است] که به ویژه در دوسال گذشته در حجم سنگینی به عمل آمده است."

در این اطلاعیه از منبع اینگونه اخبار نام برده نشده است، اما روز گذشته یکی از نمایندگان مجلس بخشی از سخنان تلویزیونی محمود احمدی نژاد در مورد آینده دولت را تلویحا به نقشه او برای به ریاست جمهوری رساندن افراد نزدیک به خود تعبیر کرد.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.