ایران از محکومیت فعالان سیاسی مخالف دولت بحرین انتقاد کرد

به روز شده:  11:32 گرينويچ - جمعه 07 سپتامبر 2012 - 17 شهریور 1391

ایران از رای دادگاه تجدید نظر بحرین در تایید محکومیت حبس برای بیست فعال و مخالف سیاسی به اتهام تلاش برای براندازی حکومت این کشور انتقاد کرده است.

رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت خارجه ایران با ابراز نگرانی از صدور احکام زندان برای تعدادی از زندانیان سیاسی بحرین، این احکام را "ادامه سیاست اشتباه و بی نتیجه سرکوب و برخورد امنیتی با حرکت مسالمت آمیز مردم بحرین" توصیف کرده است.

آقای مهمانپرست حکومت بحران را "به رعایت حقوق اساسی مردم" فراخوانده و گفته که جمهوری اسلامی "تنها راه حل بحران بحرین و بازگشت ثبات و امنیت به این کشور را پاسخ مسئولانه به مطالبات مشروع مردم می داند و تاکید می کند استمرار سیاست اشتباه کنونی موجب پیچیده تر شدن اوضاع در این کشور می گردد که آثار منفی آن به کل منطقه نیز مترتب خواهد شد."

به تازگی دادگاه تجدیدنظر در بحرین احکام محکومیت ۲۰ فعال و مخالف سیاسی به اتهام تلاش برای سرنگونی حکومت این کشور را تائید کرد.

حکم اولیه علیه این افراد را دادگاه عمومی به دنبال سرکوب تظاهرات سال گذشته مخالفان صادر کرده بود. هشت نفر از این افراد از جمله حسن مشیمع، از رهبران مخالفان بحرین به حبس ابد محکوم شده‌اند

در میان این افراد، عبدالهادی خواجه، فعال سرشناس بحرینی نیز دیده می‌شود که در اعتراض به بازداشتش دست به اعتصاب غذای ۱۱۰ روزه زد.

این افراد که هفت نفر از آنها به طور غیابی محاکمه شدند، قرار است از احکام صادره استیناف بخواهند.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.