آمار جدید ایرانیان خارج از کشور اعلام شد

به روز شده:  06:39 گرينويچ - جمعه 07 سپتامبر 2012 - 17 شهریور 1391

محسن کرمی، معاون سازمان ثبت احوال ایران، در مصاحبه با خبرگزاری مهر گفته است که یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی در آمریکا سکونت دارند که بیشترین شمار ایرانیان ساکن یک کشور خارجی است.

به گفته آقای کرمی، امارات متحده عربی با هشتصد هزار ایرانی در رده دوم و کشورهای بریتانیا و کانادا هر کدام با چهارصد و ده هزار، آلمان با دویست هزار، فرانسه با یکصد و پنجاه و پنج هزار، سوئد با یکصد و ده هزار ایرانی از لحاظ سکونت ایرانیان در کشورهای خارجی در رده های بعدی قرار دارند.

مهاجرت گسترده ایرانیان از پدیده هایی است که در دوره قبل از انقلاب سال ۱۳۵۷ کمتر به چشم می خورد اما طی سی و چند سال اخیر، ادامه داشته است.

معاون سازمان احوال همچنین گفته که به زودی ایرانیان خارج از کشور می توانند اطلاعات هویتی مورد نیاز خود را به صورت آنلاین دریافت کنند و از صدور کارت شناسایی طی یک ماه و تشکیل "کمیته نام" برای ایرانیان خارج از کشور هم خبر داده که ظاهرا وظیفه آن "تسریع در صدور نام برای فرزندان آنان است."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.