فرمانده جلب و جذب پلیس دایکندی در غوربند کشته شد

به روز شده:  11:28 گرينويچ - شنبه 08 سپتامبر 2012 - 18 شهریور 1391

والی دایکندی در مرکز افغانستان گفته که فرمانده مرکز جلب و جذب پلیس این ولایت در پی حمله شورشیان در غوربند، در شمال کابل کشته شده است.

سلمان علی ارزگانی به بی‌بی‌سی گفت که شاه ولی خان بامداد روز شنبه، ۱۸ سنبله/شهریور از شهر کابل از طریق غوربند عازم دایکندی بود که مورد حمله شورشیان قرار گرفت.

آقای ارزگانی گفت: "فرمانده مرکز جلب و جذب پلیس ولایت دایکندی برای انجام یک وظیفه رسمی به کابل رفته بود. او با دو نفر از همراهانش صبح امروز زمانی که از کابل بازمی‌گشت، در منطقه شینواری غوربند مورد حمله قرار گرفت."

والی دایکندی افزود که در پی این حمله شاه ولی خان کشته شد و دو فرد همراه او زخمی شدند.

آقای ارزگانی گروههای شورشی را مسئول قتل شاه ولی خان دانست، اما این گروهها تا حال در این مورد اظهار نظر نکرده اند.

منطقه غوربند که راه ارتباطی ولایت‌های بامیان و دایکندی با کابل از آن می‌گذرد، در یک سال گذشته به شدت ناامن شده است.

شورشیان در بخشی از این منطقه حضور دارند و هر از گاهی دست به حمله مسلحانه می‌زنند.

دره میدان راه اصلی و کوتاه‌تر دایکندی-کابل است که در چند ماه گذشته ناامن‌تر از منطقه غوربند بوده و این منطقه در چند ماه اخیر شاهد قتل چندین مسافر بوده است.

اگر چه مقامهای محلی و مردم در دایکندی و بامیان نسبت به ناامنی در این دو مسیر اعتراض کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد که اقدام عملی برای بهبود امنیت در این راهها صورت نگرفته است.

پیش از این ساکنان بامیان و کابل در اعتراض به ناامنی در این راهها دست تظاهرات هم زده و هشدار داده‌اند در صورتی که دولت اقدامی در این زمینه نکند، به اعتراض‌های خود ادامه خواهند داد.

پس از کشته شدن جواد ضحاک، رئیس پیشین شورای ولایتی بامیان در جوزا/خرداد سال گذشته خورشیدی، شاه ولی خان دومین مقام دولتی است که در دره غوربند کشته می‌شود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.